Po jednání zastupitelů odpovídal Václav Červín na dotazy Deníku.

Jaké důvody Vás vedly k uskutečnění změny charakteru funkce 1. místostarosty Litoměřic a tedy částečnému odchodu z radnice?
Pro rok 2010 bylo velice složité sestavit vyrovnaný rozpočet. Výdaje se krátily téměř ve všech položkách. Za této situace mi přišlo zbytečným přepychem mít ve městě, jako jsou Litoměřice, 3 uvolněné místostarosty. Přechodem na neuvolněnou funkci se tedy ušetří nemalé finanční prostředky.

Čemu se ve vedení města budete dále věnovat, co chcete do voleb ještě dotáhnout do konce, případně realizovat?
I nadále se budu věnovat odboru územního rozvoje, částečně školství a nově životnímu prostředí. V územním rozvoji budu intenzivně vyjednávat s majiteli pozemků na Miřejovické stráni o spolupráci s městem. Jedná se o pozemky, které jsou určeny pro komunikace, zeleň apod. Dále se chci zasadit o budování dalších bezpečných přechodů pro chodce a o rekonstrukci (či vybudování) dalších komunikací. Taktéž vybudování veřejného osvětlení v okrajových částech města a kvalitní údržba či rekonstrukce VO ve městě je mou prioritou. Ve školství se chci pokusit získat dotaci ze SFŽP na rekonstrukci a zateplení ZŠ Havlíčkova a mateřské školy panelového typu. V životním prostředí pak prosadit rozšíření sběru bioodpadu do dalších částí města. Taktéž budování fotovoltických elektráren na městských budovách apod.

Co považujete za své největší úspěchy ve funkci místostarosty Litoměřic? Co se podařilo, co naopak nepodařilo?
Za největší úspěch považuji prosazení vybudování nové MŠ v Ladově ulici a úspěšnou rekonstrukci a zateplení ZŠ. Stejně tak jako vybudování fotovoltaiky na střeše zmiňované školy. Podařilo se vybudovat několik nových bezpečných přechodů pro chodce, jako např. u DDM v Plešivecké ulici, u ZŠ Boženy Němcové nebo u Pokratických závor. Začaly se budovat první komunikace na Miřejovické stráni. Vyložený neúspěch nepociťuji, ale určitým rozčarováním jsou některá jednání právě o Miřejovické stráni - výstavbě infrastruktury. Zde jsou jednání zdlouhavá a bohužel často také ne úplně úspěšná. Nyní de facto napravujeme to, co někteří předchůdci v dané lokalitě nezvládli.

Kromě komunální politiky působíte také v několika funkcích ve Straně zelených. Znamená současné dění také „přibrzdění“ dalších Vašich aktivit v politice?
Ve Straně zelených jsem byl zvolen do Republikové rady. Nyní po sjezdu nastává nové období pro SZ, do čela se dostali lidé s chutí pracovat a doufám, že se to brzy projeví i v zájmu občanů o SZ. Jinými slovy, že se tato strana stane opět volitelnou.

Najdou Vás voliči na kandidátní listině komunálních voleb v roce 2010?
V dalších komunálních volbách v roce 2010 určitě kandidovat budu. Občané města mne najdou na kandidátce SZ.Rád bych obhájil post zastupitele, popř. radního města. Uspořádání radnice budou mít ovšem v rukách právě nově zvolení zastupitelé, proto bych raději nespecifikoval svou roli.