V sobotu zde proběhly tradiční májové oslavy s kácením májky. Radost tak trochu zastínilo rozložení obecního zastupitelstva.

„Před rokem složila mandát jedna členka, loni v prosinci druhá a na konci března další člen. Počet v původně sedmičlenném zastupitelstvu tak klesl pod minimální hranici čtyř. Proto jsem požádal Ministerstvo vnitra ČR prostřednictvím Krajského úřadu Ústeckého kraje o vypsání předčasných voleb," vysvětluje starosta obce Josef Krejza.

Protože se jednalo o rozhodnutí „neprodleně", ministerstvo určilo termín 19. srpna. V tento den proběhnou v ČR jen dvoje předčasné volby, druhé na Karlovarsku. Pro Siřejovické bude tento akt o to pikantnější, že na tuto sobotu připadá v obci Bartolomějské posvícení.

O průběh voleb nemá starosta obavy, připraveny jsou údajně dvě kandidátky a samostatně budou usilovat o hlasy čtyři nezávislí, sám už kandidovat nechce.

„Posvícení rušit nebudeme, myslím, že zvládneme obojí, a o to slavnostněji. Navíc ještě oslavíme 790 let od založení obce. Mrzí mě jen jedno, předpokládal jsem, že oznámím výsledek voleb ještě v ten den odpoledne, jak to při dvoudenních volbách bývá, ale protože volby proběhnou jen jeden den, a to od 7 do 22 hodin, učiním tak až druhý den," doplnil starosta Krejza, který řídil obec 15 let a 46 let byl členem zastupitelstva.

Žalhostická škola slavila 90. narozeniny.
FOTO: Žalhostická škola slavila 90. narozeniny