Záměr již odsouhlasili také roudničtí zastupitelé. Sportovní centrum a hotel mají být vybudovány jako přístavba „zimáku“ na třídě T. G. Masaryka, se kterým by měly tvořit jeden komplex.

„Prostor je v územním plánu města Roudnice n.L. určen k sportovnímu využití. Dlouhodobým záměrem města je v tomto prostoru vybudovat sportovní komplex, který bude sloužit jak občanům našeho města, tak i celého Podřipska, včetně turistů přijíždějícím do tohoto regionu. Komplex sportovišť potřebuje bezesporu také možnost ubytování a regenerace sportovní veřejnosti a sportovců,“ uvedl Luboš Matek, roudnický místostarosta.

Tuto vizi má podle něj naplnit výstavba školícího a ubytovacího komplexu právě u zimního stadionu.

Jde o rozšíření stávajícího objektu zimního stadionu o školící a ubytovací kapacitu, restauraci a rehabilitační a regenerační prostory s posilovnou.

„Tento nový objekt posílí atraktivitu a návštěvnost nejen zimního stadionu, ale i celého sportovního areálu, který je významnou složkou občanské vybavenosti našeho města,“ dodal Luboš Matek.

Komplex, který na Masarykově třídě vznikne, bude obsahovat ubytovací kapacitu pro 64 osob, restauraci, posilovnu, saunu a kompletní rehabilitační zázemí pro sportovce i veřejnost.

Výstavbu hotelu má jako investor a majitel provést Město Roudnice nad Labem. Vzhledem k tomu, že město potřebné finanční zdroje nevlastní, vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby, včetně financování této stavby a zároveň výběrové řízení na pronájem komplexu.

„Město tak nebude potřebovat prostředky na výstavbu, ta bude uskutečněna formou dodavatelského úvěru, který bude hrazen z nájemného za sportovní komplex. Rozpočet města nebude zatížen úvěrem ani zástavou. Cílem je dosáhnout situace, kdy pronájem za komplex uhradí dostavbu areálu,“ doplnil Tomáš Pokorný, mediální zástupce Roudnice nad Labem.