Dosud totiž Klub spadal pod Podřipskou nemocnici s poliklinikou. Tato smlouva však na konci roku vyprší. Město nyní musí nalézt nového provozovatele, nebo zařízení začlenit pod některou z příspěvkových organizací.

„Klub seniorů je naprosto nezbytnou součástí komunitního plánování našeho města. Jsem rád, že naši senioři takové místo mají. Jako důležité vidím, aby se klub integroval pod příspěvkovou organizaci Domov důchodců, který by mohl nabídnout své odborníky, a poskytnout co nejlepší služby a nejlepší péči,“ řekl starosta Roudnice nad Labem Josef Bakeš.

Podle radního Libora Světa má již město určitou vizi. „V současné době projednáváme alternativu, že by toto zařízení bylo provozováno Domovem důchodců nebo Kulturním zařízení města, což jsou příspěvkové organizace města. Na stole je také alternativa, že by se tato nemovitost začlenila pod DDM Trend,“ naznačil zastupitel a zároveň radní Roudnice nad Labem Libor Svět.

Podle něj by bylo nejideálnější zařadit Klub seniorů pod Domov důchodců. Podle radního Libora Světa má právě Domov důchodců předpoklady k tomu, aby pod něj spadal i Klub seniorů. Je na to vybaven například personálně.

„Mně je pochopitelně nejbližší Domov důchodců, protože má-li zařízení sloužit pro tuto věkovou skupinu obyvatel, tak právě Domov důchodců vládne týmem profesionálů, kteří jsou orientováni na tuto věkovou skupinu. Toto řešení se jeví jako nejvhodnější. Samozřejmě bude záležet i na samotném řediteli, s jakým nápadem, s jakou ideou nebo vizí či strategií do budoucna přijde,“ doplnil radní.

Roudnický Klub seniorů, který se nachází v Řipské ulici, se stal oblíbeným místem, kde mohou nejen roudničtí senioři trávit svůj volný čas.

„Zařízení je nedaleko centra města, což je jeho hlavní výhodou. Senioři zde nacházejí společnost, mohou si zde dát kávu, či např. hrát společenské hry. Vzhledem k tomu, že je zařízení blízko náměstí, mohou ho využívat i ti, kteří čekají na autobus,“ uvedla Monika Legnerová ze sociálního odboru roudnické radnice.

Zařízení využívají také různé místní organizace a spolky. Scházejí se zde např. členové svazu důchodců, diabetiků, či zdravotně postižených.

- Nyní Klub seniorů provozuje Podřipská nemocnice s poliklinikou
- Smlouva však vyprší na konci roku
- Město musí nyní rozhodnout, kdo bude Klub provozovat
- Nabízí se zařazení Klubu pod některou z příspěvkových organizací města, nebo pronájem soukromému subjektu
- Pokud si město Klub ponechá, tak jako provozovatel přichází v úvahu Domov důchodců, Kulturní zařízení města a DDM Trend