Prostory současného zařízení totiž přestávají kapacitně stačit a školka musí některé zájemce odmítat. Podle starostky Ploskovic Věry Petrů by proto bylo vhodné postavit novou budovu, kam by se školka přestěhovala.

Mateřinka nyní sídlí v přízemí budovy základní školy. Ta se nachází přímo v areálu zámku v jeho levém křídle. Školce s kapacitou na 25 dětí tam nyní slouží jedna místnost.

„Plánujeme proto postavit novou mateřskou školu, kterou by mohlo navštěvovat až padesát dětí. Ploskovice postupně omládly. Současný věkový průměr našich obyvatel je 43 let a hojně se zde staví nové domy a dětí stále přibývá," vysvětlila starostka jeden z důvodů pro navrhovanou stavbu.

Děti ze ZŠ a MŠ Ploskovice

Obec už má vytipované také místo, kde by školka mohla v budoucnu stát. „Novou školku s minimálně dvěma třídami plánuje postavit v jižní části obce. „Na tomto místě se nacházejí stavební parcely a jedná se o klidovou část Ploskovic a děti tam budou obklopené zelení," uvedla Petrů.

Na pozemku školky by mohlo vzniknout i dětské hřiště. Děti v nové budově bude čekat také zbrusu nové vybavení. To současné, které mají ve školce k dispozici, by podle starostky mohla obec například odprodat zájemcům. Před samotnou výstavbou bude nejprve nutné postavit příjezdovou komunikaci a také inženýrské sítě.

Celou akci musí však podpořit ještě ploskovičtí zastupitelé, z nichž někteří myšlenku na stavbu prostornější školky nepodporují.

Pokud ale nakonec projektu nebude nic bránit, první děti by do ní mohly docházet už během jednoho až dvou let.

„Peníze na vybudování školky chceme získat z dotací. Už brzy má být vyhlášený dotační titul právě na výstavbu mateřských škol.

Do té doby je nutné připravit projektovou dokumentaci včetně územního rozhodnutí," dodala Petrů.