VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový Holoubkov

Lovosice - Třiatřicet rodinných domů vyroste na okraji Lovosic v části označované jako Nový Holoubkov.

24.9.2014 8
SDÍLEJ:

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový HoloubkovFoto: archiv

Investorovi, kterým je firma Raeder & Falge Development, se dosud podařilo prodat prvních dvanáct pozemků. Desítku dalších si lidé už rezervovali. Zbylo tedy již několik málo pozemků, které jsou volně k prodeji.

„Jde v současnosti o jedinou možnou lokalitu v Lovosicích určenou pro výstavbu rodinných domů. Druhou možností by byly pozemky Pod Vinným lisem, které jsou bohužel zablokovány letitým soudním sporem. O pozemky na rodinné domy mají lidé zájem. Za posledních osm let byly pro jejich výstavbu v rámci nových lokalit pro bydlení v Lovosicích zasíťovány jen čtyři parcely v Kmochově ulici, což je velmi málo. Poptávka je daleko vyšší," uvedla starostka Lovosic Lenka Lízlová.

Původně měly v lokalitě za Jabloňovou alejí vyrůst bytové domy. Před několika lety radnice spolu s investorem záměr přehodnotila. „Bytů je v Lovosicích dostatek. Příkladem jsou byty v rezidenci Orbis nebo v domě nad Penny. Naopak parcely pro rodinné domky, po kterých lidé volají, scházely. To byl také důvod, proč investor předložil záměr na rodinné domy. Tento záměr byl následně veřejně projednán na zasedání zastupitelstva, a to bez námitek," vysvětlila starostka Lízlová.

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový Holoubkov

Na přípravu pozemků a jejich zasíťování město nemělo dostatek finančních prostředků v řádu několika desítek milionů. Chybí i tým specializovaných profesionálů. Lovosice jsou přece jen malé město. Proto dlouhé roky hledalo vhodného investora. Zájem projevil dr. Steiner, který se původně podílel i na projektu bytového domu Orbis vedle lovosického zámku. Krátce po zahájení stavby tohoto bytového domu ale nebyl schopen plnit své finanční závazky vůči zhotoviteli stavby a projekt bytového domu opustil.

„Rámcovou smlouvu o investiční spolupráci na přípravě obytného souboru Nový Holoubkov jsme po schválení na zastupitelstvu města uzavřeli už v roce 2012. Společnost Raeder & Falge byla tehdy jediná, která měla zájem a přihlásila se. Město přitom hledalo investora více jak deset let. Záměr města transparentně visel na lovosickém webu včetně dalších kroků," řekl k výběru investorské firmy radní města Jan Piegl.

„Pozemky dostane investor sice za korunu, ve smlouvě se ale zavázal k značným investicím. Musí například přeložit hlavní přívodní vodovodní řad do Lovosic a vybudovat nový vodovod, vedení vysokého napětí umístit pod zem, vystavět splaškovou kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení, chodníky, parkovací stání, komunikaci včetně odvodu dešťových vod a celé území obytného souboru Nový Holoubkov mimo jiné i osázet zelení. Po kolaudaci město vybudovanou veřejnou infrastrukturu vykoupí za korunu zpět, aby se o ni mohlo starat a udržovat ji," popsala Lízlová.

„Město na přelomu roku od Raeder & Falge Development navíc dostane podíl z prodeje pozemků novým vlastníkům. Zhruba přes sedm milionů korun pro rozpočet města je významným příjmem," dodala starostka.

Firma musí radnici peníze vyplatit, i kdyby se jí nepodařilo všechny parcely obsadit, a to nejpozději do konce roku 2015. (pi)

Autor: Redakce

24.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení