Rekonstrukci, která byla započata 25. července a bude trvat nejdéle sedm měsíců, provádí firma Gabriel, s.r.o. Hřiště bude čítat dvě běžecké dráhy s doskočištěm pro skok daleký, fotbalové branky a basketbalové koše. Vybudována bude také lezecká věž o výšce šest metrů, jejíž součástí bude i boulder.

„Při přípravě projektu jsme dbali především na to, aby hřiště vyhovovalo podmínkám škol a bylo zároveň vhodné i pro běžné návštěvníky, jako například maminky s dětmi. Součástí týmu, který projekt připravoval, byli i ředitelé Gymnázia a ZŠ A. Baráka," dodal k projektu místostarosta Vladimír Šuma. Aktuálně probíhá odfrézování stávajícího povrchu, který bude nahrazen tzv. conipurem, speciálním umělým povrchem z gumového granulátu využívaným pro atletická hřiště.

Současná plocha bude rozšířena tak, aby splňovala parametry házenkářského nebo florbalového hřiště a v prostoru se budou nacházet i dva stoly na stolní tenis a lavičky. Projekt je navržený tak, aby se zde mohl hrát basketbal, tenis, minifotbal, házená, volejbal, nohejbal nebo třeba badminton. Dále také počítá s přírodní učebnou pro 20 žáků.

Na realizaci projektu získalo město Lovosice dvě dotace. „Milion korun obdrželo město od Nadace ČEZ a 300 000,- korun z Fondu Ústeckého kraje. Rekonstrukce hřiště bude celkově stát zhruba 3 150 000 korun. Zbývající prostředky, které nepokryjí dary, byly vyčleněny přímo z rozpočtu města," uvedl Šuma.