Nové vedení města vzešlé z podzimních komunálních voleb je ale odmítlo. Projekt připravený bývalým vedením radnice v čele se starostkou Lenkou Tomanovou zhodnotilo jako megalomanský.

„Rekonstrukci, jak byla navržená, bychom nestihli dokončit včas," tvrdil současný starosta Lovosic Milan Dian. Podmínkou dotace totiž bylo dokončit všechny práce do letošního října. Jinak by město celou částku platilo ze svého.

Plánu se nevzdali
Plánů na obnovu autobusového nádraží se Lovosičtí nicméně nevzdali. Varianta, kterou vedení města odsouhlasilo nyní, je oproti původnímu návrhu skromnější a má stát i méně peněz.

„Tvar podkovy zůstane zachován. Zastávky ovšem nebudou umístěné po jejím obvodu, nová nástupiště vzniknou uvnitř prostoru. Autobusy tak budou plynule přijíždět a odjíždět," popsal starosta s tím, že náklady na modernizaci autobusového nádraží jsou nově odhadnuté na zhruba 17 milionů korun. Projekt bývalého vedení byl vyčíslen na 37 milionů.

„Pokud se rozhodneme použít na stavbu kvalitnější materiály, což bychom chtěli, může se částka navýšit. Předpokládáme, že zhruba o 2 miliony," upřesnil Milan Dian.

Dodal, že přípravné práce jsou nyní rozplánované tak, aby byl projekt kompletně připravený do jara. „V březnu by podle našich informací mohl být vyhlášený vhodný dotační titul, kde se pokusíme získat na stavbu peníze," uzavřel starosta.