Odtud se průvodem dav s vlajkou a transparentem přesunul do parku Václava Havla, kde promluvili o tehdejším převratu mimo dalších i Daniel Pitek, lídr Strany zelených, která akci organizovala, a Ivan Vilím, účastník listopadových událostí v Litoměřicích.
Ten přečetl dopis Václava Havla, jenž byl odpovědí na otázku do ankety Lenky Procházkové v samizdatovém periodiku Obsah v roce 1985, která zněla: Co jste dělal a čemu jste věřil, když vám bylo 20 let, a co byste vzkázal dnešním dvacetiletým, aby udělali?

Vzpomínka na výročí 17. listopadu v LitoměřicíchZdroj: Deník/Jan Štok

„Před 17. listopadem 1989 byl můj život plný socialistické šedi, kde lidé neříkali to, co si doopravdy mysleli, žili zvláštním způsobem, pracovali tak, že předstírali smysluplnou práci, a velice často dělali věci, které smysluplné nebyly. Po tom listopadovém zlomu žijeme svobodný život, kde jsme zodpovědní za svůj osud, a vytváříme si prostředí kolem sebe. Dnes ale vidíme, jak naši čelní představitelé provádějí věci, které naši společnost vedou někam, kam nechceme. Proto bych chtěl všechny poprosit, abychom chránili své svobody a práva a abychom se neocitli tam, kde jsme už jednou byli," uvedl Daniel Pitek ve svém proslovu.

Vzpomínka na výročí 17. listopadu v LitoměřicíchZdroj: Deník/Jan Štok

„Proč jsem tady? Protože mi není jedno, co se teď ve státě děje, a kdy jindy, než teď a tady má člověk příležitost se k tomu vyjádřit. Od téhle akce nečekám nějaký zásadní zvrat, ale spíše to, že se sejdeme a bude v tom nějaká soudržnost a podpoříme se v tom, že nejsme všichni stejného ražení jako někteří jiní. Účast takového množství lidí se stejným názorem potvrzuje to, že něco prostě není v současné době ve státě v pořádku," řekla Miroslava Holemá, účastnice shromáždění, která společně se sborem a davem zazpívala státní hymnu.

„Myslíme, že se akce povedla. Účast byla nad naše očekávání, sešly se desítky lidí, kteří si připomněli události z roku 1989 a kterým není lhostejno, jakým směrem se ubírá politika," uvedli pořadatelé. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne byla akce ukončena.