Akce se uskutečnila v prostoru kolem horního nádraží, podél tratě směrem na Cihelnu a ve směru opačném k výtopně.

Dobrovolníci byli konkrétně z městského úřadu, technických služeb města, městské policie a Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Uklízel i starosta Ladislav Chlupáč nebo  místostarosta Karel Krejza. „Chod úřadu nebyl omezen," ujistila mluvčí radnice Eva Břeňová, která se akce rovněž zúčastnila.


Úklid kolem tratě a v prostoru horního nádraží proběhl podle ní zcela záměrně. Právě toto místo označili lidé po výzvě v Radničním zpravodaji za nejvíce znečištěný. Technické služby města jej udržovat  nemohou, protože je majetkem Správy železniční a dopravní cesty. Po dohodě s jejich zástupci bylo k úklidu využito výluky na trati, která včera končila. Pytle s odpadem, které lemovaly trať, svážela po kolejích drezína.


„Skutečnost předčila mé očekávání, a to v množství odklizeného odpadku i v nasazení lidí," uvedla Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, které akci organizovalo.
Není to poslední akce tohoto typu v Litoměřicích. Zdravé město Litoměřice totiž připravuje velký jarní úklid, do kterého se tentokráte mohou aktivně zapojit i sami občané. Stane se tak v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko", která proběhne v sobotu 17. května.