Stalo se tak s cílem umožnit chodcům bezpečný přechod frekventované silnice a vozidlům přijíždějícím z vedlejších ulic Sovova a Osvobození se na ulici Na Valech napojit.

Nové dopravní opatření bylo realizováno s ohledem na uzavírku Tyršova mostu, která začne již 1. dubna.

„Nastavení intervalů a vyklízecích časů na semafory řízených křižovatkách a přechodech bude v případě nezbytnosti technickými pracovníky realizační firmy modifikováno pomocí jednotlivých signálních plánů. Ty zařízení umožňuje využít tak, aby co nejlépe odpovídalo aktuálním dopravním potřebám," uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

Jiný režim bude v době dopravní špičky, jiný o víkendech nebo v noci, kdy doprava zeslábne. V aktivním provozu by signalizační zařízení mělo být zhruba od 4.30 hodin ráno do 20. hodiny večer.

Oba přechody v ulici Na Valech jsou vybaveny poptávkovým zařízením. „Což znamená, že zelené pro přecházení chodec docílí pouze zmáčknutím tlačítka. V opačném případě bude stále zelená pro vozidla," upozornil na důležitou skutečnost vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

Z hlediska dopravy je pro nadcházející víkend důležitý i fakt, že v sobotu a v neděli bude zcela mimo provoz kruhová křižovatka na Vojtěšském náměstí kvůli finální pokládce asfaltového povrchu. Doprava povede objízdnými trasami.

Eva Břeňová