Maminka Milada Pekárková ji v litoměřické porodnici přivedla na svět císařským řezem 1. ledna 16 minut po 14. hodině. Holčička po porodu vážila 3530 gramů a měřila 50 cm.

„Byla vymodlená," přiznali šťastní rodiče, kterým přišel popřát předseda správní rady nemocnice Radek Lončák společně se členem správní rady Vladimírem Kestřánkem.

Zároveň oba mamince poděkovali za důvěru, kterou i přes očekávané komplikace do litoměřického zdravotnického zařízení vložila. „V poradně rizikového těhotenství mi byl s ohledem na určitá rizika doporučen porod v krajském zdravotnickém zařízení. Nicméně po poradě s primářkou oddělení paní doktorkou Hejtmánkovou jsem zvolila Litoměřice a nelituji. Cítím se zde téměř jako doma a jsem ráda, že rodina může být se mnou na pokoji," uvedla Litoměřičanka Milada Pekárková, pro kterou je Magdalénka prvním dítětem.

V litoměřické porodnici se v roce 2014 uskutečnilo 675 porodů, při nichž přišlo na svět 679 dětí, z toho 357 chlapců a 318 děvčat. Ve 4 případech se narodila dvojčátka. Nejčastějšími jmény narozených chlapců byly Jan (22) a Jakub (18), u holčiček pak Eliška (18) a Viktorie (14).

Eva Břeňová