„Závod by měl zahájit výrobu v prvním čtvrtletí 2015," uvedla Tomíčková. Společnost by měla v Litoměřicích investovat 60 milionů korun. Podrobnosti, včetně toho, kolik lidí společnost zaměstná, nechtěla Tomíčková říct s tím, že si to investor zatím nepřeje.

Nezaměstnanost na Litoměřicku je sice nejnižší v Ústeckém kraji, podle aktuálních údajů úřadu práce se ale za poslední měsíc zvýšila na 9,8 procenta. Práci tady hledá 7817 lidí.

Všech sedm okresů kraje se vešlo do první dvacítky regionů s nejvyšším podílem nezaměstnaných. Sever Čech tak nadále zůstává oblastí s nejvyšší nezaměstnaností v zemi. O údajích včera informoval Úřad práce ČR.

Meziročně vzrostla nezaměstnanost v Ústeckém kraji zhruba o procento.

Krajský analytik úřadu práce Michal Tuček řekl, že lze ještě v lednu a únoru očekávat růst nezaměstnanosti.

Mohla by se tak přiblížit ke 12 procentům. Na takovou míru naposledy vystoupala v březnu 2005. V ČR vzrostla v prosinci nezaměstnanost na 8,2 procenta.
Počet dosažitelných uchazečů o práci činil v Ústeckém kraji na konci roku 64.396, celkový počet nezaměstnaných byl 65.820.

Jediný meziměsíční pokles nezaměstnanosti, a to i v rámci země, zaznamenal okres Teplice. „Na Teplicku vůbec shledáváme pozitivní vývoj v posledním období. Situace na trhu práce se v okrese stabilizuje, dokonce má Teplicko hned po Litoměřicku nejméně nezaměstnaných v rámci kraje," řekl Tuček. Dříve bývalo na tomto místě Lounsko.

Významné změny se v kraji na trhu práce v závěru roku neudály. Úřady nezaznamenaly žádné velké propouštění ani naopak významné přijímání nových zaměstnanců. Počet lidí bez práce v lednu ještě s největší pravděpodobností stoupne, a to kvůli pracovním smlouvám končícím k poslednímu prosinci. „V prvním týdnu v lednu byly na úřadech stovky lidí," uvedl Tuček.

Počasí zatím umožňuje práci na stavbách, naopak bez práce zůstávají provozovatelé ski areálů v Krušných horách.