Při neopakovatelném zážitku se představil třicetičlenný holandský smyčcový orchestr Haydn Youth String Orchestra, který se skládá z hráčů na housle, violy, violoncella a kontrabasy. Řídí jej Jan-Ype Nota, jehož cílem je vystopovat a vést mimořádně talentované mladé smyčcové hráče ve věku od 9 do 19 let.

Jedinečný koncert vyprodal místa v kostele, bylo potřeba přidávat další místa k sezení. Podle majitele zámku a kostela Vladimíra Přibyla je úžasné, že každý koncert, který se zde uskuteční, přiláká více a více příznivců. Výtěžek z akce půjde na restaurování soch hlavního oltáře kostela.

Zpěvačka Bára Basiková vyprodala prostory zrekonstruovaného kostela v areálu zámku Konojedy.
Zpěvačka Bára Basiková vyprodala prostory kostela v areálu zámku Konojedy

Další, ale už poslední akce letošního léta, se uskuteční 29. září od 18 hodin. Koncert Ireny Budweiserové v sakrálních prostorách Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech uvede spirituály, gospely v anglickém jazyce, respektive s českými texty vhodnými právě pro tato místa. Irena se dlouhou dobu věnuje duchovním písním „Černé“ Ameriky. Spirituálům a gospelům. Patří k naprosté špičce v interpretaci této hudby u nás. Během svého studia v roce 1980 nastoupila do Spirituál kvintetu, ve kterém až na kratší odmlku působila do konce roku 2010.