K informacím o obci i popisu současné životní situace obyvatel se vedení obce rozhodlo přiložit jako dobový dokument také výtisk Litoměřického deníku. Ten se tak přidá ke zbytku „keblického pokladu", který našli památkáři při renovaci makovičky.

„Tajemství minulých let se ukrývalo v kopuli pod křížem, tedy v makovičce. Našli jsme staré písemnosti, dopisy, ale také noviny a mince. Nejstarší byly až z poloviny 18. století," uvedl referent státní památkové péče města Lovosice Robert Paťcha a dodal: „Nalezený poklad byl pro občany Keblic velkou senzací. Na úřad nám jich chodily zástupy, všichni chtěli vidět staré dokumenty." Po bližším prozkoumání se památkářům podařilo zjistit, že některé z mincí mají značnou historickou hodnotu. Patřily totiž jen „vyvoleným".

A právě k těmto cenným dokumentům přibudou také ty ze současnosti. Mezi nimi bude dopis od kronikáře Václava Šnajdra, ale také od zastupitelstva, památkářů i starostky. Ta bude zároveň první ženskou starostkou, která k pokladu připojí svá slova. Dopis s informacemi o obci i rekonstrukci kostela psala ručně.

„Je to taková snaha o zachování tradice. Do dopisu jsem zapsala také významné události, které obec zažila v uplynulých letech. Vše je na papíru s hlavičkou obce i jejím znakem. Ten jsme získali poměrně nedávno," sdělila starostka Keblic Naděžda Štětinová. Pár slov připojila také Lenka Zídková, která provozuje v Keblicích komunitní centrum Rybička. Zídková se zaměřila na životní situaci zdejších obyvatel, jejich průměrné příjmy i starosti.

Všechny dokumenty se uložily zpět do původního tubusu, který je však poškozený. Pravděpodobně jej někdo prostřelil za druhé světové války. Tento tubus proto ochrání schránka nová. „Starý tubus je také součástí příběhu „pokladu" a historie," vysvětlil Paťcha.

Kaple, která se dočká celkové rekonstrukce, patří Keblicím. V současné době je odsvěcená. Po ukončení rekonstrukce plánuje obec pseudogotickou kapli znovu vysvětit. „To by se mělo stát za účasti biskupa litoměřické diecéze Jana Baxanta," informovala Štětinová.