Kvůli nutné rekonstrukci se přibližně za tři týdny pro řidiče zcela uzavře Tyršův most. Ti tak budou odkázáni na průjezd městem ulicí Na Valech, kde budou osazené semafory, okružní křižovatku na Vojtěšském náměstí a most generála Chábery. Uzavírka potrvá do konce roku. Chodci a cyklisté se přes řeku dostanou po vystavěných lávkách.

Již v provizorním režimu ve městě funguje autobusové nádraží, které prochází modernizací. Přestože práce nabírají na obrátkách, trvat mají do konce léta.

A omezení se dotknou i Mírového náměstí, konkrétně prostoru před radnicí, muzeem a Komerční bankou, kde v červnu začnou výkopové práce kvůli rekonstrukci vodovodu a plynovodu. Ubude parkovacích míst, v provozu nebudou ani předzahrádky.

Bez mostu i vlaků

Obyvatelé a návštěvníci města se ale nebudou moci spolehnout ani na vlaky. Správa železniční a dopravní cesty letos totiž zahájí hned dva své velké projekty. Nejprve rekonstrukci trati z Lovosic do Žalhostic včetně výměny železničního mostu a poté modernizaci stanice Litoměřice horní nádraží spojenou s výstavbou přechodu pro pěší přes kolejiště.

Vlaky tak v poslední třetině roku nahradí autobusy. Ty však budou mít pro spojení mezi oběma břehy Labe stejně jako ostatní k dispozici pouze most generála Chábery.