Jak informovala litoměřická radnice, komplikace nad pokratickým přejezdem budou trvat až do pátku 17. května.

Pro veškerou dopravu je zcela uzavřena ulice Plešivecká v úseku od závor po křižovatku s ulicí 28. října. Část Masarykovy ulice od křižovatky s Bójskou po přejezd je průjezdná pouze ve směru do centra Litoměřic. Jednosměrný provoz, ovšem opačným směrem, je povolen i na začátku ulice Revoluční. Týká se úseku od železničního přejezdu ke křižovatce s ulicí Nerudova.

Ilustrační foto
Motorest v Trnovanech je k mání. Obec ho chce od léta pronajmout

„Zastávky městské autobusové dopravy 'Plešivecká, přejezd' a 'Pokratická' nebudou v průběhu uzavírky obsluhovány. Náhradní zastávka bude v ulici Revoluční na zastávce 'Revoluční, u lávky',“ uvedl Radim Tuček z odboru komunikace litoměřického městského úřadu.

Autobusové linky Dopravy Ústeckého kraje z Litoměřic přes Mšené-lázně a Slaný do Kladna a také na Hlinnou a Tlučeň pojedou od zastávky 'Litoměřice, u závor' z ulice Masarykova po objízdné trase ulicemi Revoluční a Březinova cesta. „Místo zastávky 'Litoměřice, Pokratická' bude obsluhována zastávka 'Litoměřice, Revoluční u lávky',“ upozornil Radim Tuček. „V době úplné uzavírky ulice Plešivecká budou spoje 101 a 103 linky 552629 vedeny jako ostatní spoje této linky po ulicích Štursova a Kamýcká,“ doplnil. V tomto případě se jedná o spoj do Kamýku přes Miřejovice.

Mohlo by vás zajímat: Nejen prášky. S dětským trápením i závislostmi pomáhá i písek a kamínky z Milady

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín