Po několikadenní uzavírce se cyklostezka otevřela v pátek 12. dubna. „Pohyb těžké stavební techniky ji však znovu uzavře hned v sobotu 13. dubna,“ upozornila roudnická radnice. Lidé tak budou muset opět využít objízdnou trasu Sladkovského ulicí.

Stavba nové opěrné zdi úzce souvisí s budováním nového servisního centra pro lodě za bezmála 150 milionů korun. Dokončení celého projektu se kvůli ní posunulo na letošní říjen. „Hlavním důvodem je zastižení odlišných geologických poměrů v místě stavby oproti původnímu projektu. Proto je nutné rozebrat a nahradit celou opěrnou zeď, která je nestabilní. Původní projekt počítal jen s demolicí části opěrné zdi," informovali již dříve zástupci Ředitelství vodních cest ČR.

Práce na opěrné zdi si vyžádají přerušení pobřežní cyklostezky.Práce na opěrné zdi si žádají přerušení pobřežní cyklostezky.Zdroj: se svolením Ředitelství vodních cest ČR

Servisní centrum v Roudnici má podpořit komfort lodní dopravy v tomto úseku Labe. Nabídne doplnění paliva či vody, vedení města si od projektu slibuje i zvýšení cestovního ruchu. „Věřím, že se to odrazí na turistické návštěvnosti, servisní centrum je totiž v docházkové vzdálenosti od města,“ konstatoval již dříve roudnický místostarosta Jiří Řezníček.

Kotvící plavidla se také budou moci zbavit vod znečištěných ropnými látkami i fekáliemi a naopak načerpat vše potřebné pro provoz.

Mohlo by vás zajímat: Nejvyšší kontrolní úřad zaklekl Úštěk. Starosta viní z problémů bývalé vedení

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín