Všichni si užili celodenního programu, ve kterém se představilo více jak 60 účinkujících, vánoční sortiment přivezlo na 120 řemeslníků a obchodníků. V něm dominoval unikátní slet andělů z věže kostela sv. Petra a Pavla, a to třikrát, když ten závěrečný už osvětlovaly reflektory. Vánoce přibližovaly výstavy ve všech k tomu určených prostorách.

Na své si přišly především děti, které zaplnily kulturní dům při loutkových pohádkách a tvořivých dílničkách. Pouliční písničky a koledy doplnil varhanní koncert Jany Havlíčkové v kostele sv. Petra a Pavla, kde je instalován vyřezávaný Betlém.

Organizátorům se podařilo zajistit na sobotu mimořádnou událost v podobě křtu útlé knihy Jiřího Ryvoly nazvané „Úštěk, město, které stojí za to vidět". Úvod k malé slavnosti za účasti autora provedl hlavní pořadatel jarmarků Libor Uhlík, slovo přidal exsenátor Alexandr Vondra a akt ukončil starosta města Pavel Kundrát.

„Popud ke psaní a kreslení mi dal Miroslav Horníček, proto moje první cesta byla do Francie, do Provence, Bretaně a Paříže a z každé cesty vyšla jedna knížka. Následovaly publikace z celé řady měst v Česku, dokonce dvě o Litoměřicích. To byla řada knih o městech, a protože jsem byl hlavně železničář, druhá řada asi 20 knížek pojednávala o železnici. Každá kniha má dvě roviny, jedna kreslíře a druhá člověka, který místo navštěvoval nebo tam žil a poutají ho k němu zážitky. Texty nekomentují kresby a kresby neilustrují texty. Jsou to dva pohledy a spojnicí je město Úštěk. Je to město, které opravdu stojí za to vidět. Fandím zdejším lidem ve snaze zachovat budoucím generacím dílo, které vytvořili jejich předchůdci," uvedl Jiří Ryvola.

Autor v úvodu své knížky přiznává, že Úštěk poprvé navštívil v roce 1960, kdy sem přijel vlakem se skupinou mladých lidí pomoci zemědělcům v Habřině při žních. Stejně jako ostatní, i on zde poznal lásku, ale ta nejdelší, která přetrvává dosud, je právě k městu Úštěk. Kniha, která vyšla v nákladu tisíc kusů, obsahuje krátké texty k dění spjatém s městem a také 44 kreseb historických staveb a romantických zákoutí. K dostání je ve všech turistovi určených městských institucích.