Událost potvrdil Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. "Informaci o pátrání po nezletilé osobě jsme obdrželi, ale zatím na místě nezasahujeme," uvedl před šestou hodinou odpolední. Dostupné informace ve stejnou dobu hovořily o tom, že dítě se zatím nepodařilo najít. Ani ve vodě, ani jinde. 

Situace se změnila chvíli poté. Na pláž, kde se obvykle vyhřívají návštěvníci, dosedl žlutý vrtulník Letecké záchranné služby. "Zdravotníci běželi na místo, kde byla vztyčena plenta. Snad jestli ještě človíček bojuje o život," řekl Deníku jeden ze svědků, který pátrání po zmizelém dítěti sledoval. Pod podmínkou anonymity poskytl Deníku i fotograii ze zásahu, jeho totožnost redakce zná. "Je to šokující, snad ještě nikdy se tu nikdo neutopil. Tady jdete od pláže desítky metrů a pořád je vody po kolena. Policisté tu obcházeli lidi s fotografií, jestli někdo to dítě neviděl. Nevědělo se, jestli zmizelo ve vodě nebo se někam zaběhlo," vypověděl zdrcený svědek. 

Smutnou skutečnost, že mladý život vyhasl, sdělil v sedm hodin večer policejní mluvčí Daniel Vítek. "Litoměřičtí kriminalisté prošetřují okolnosti úmrtí nezletilé osoby," konstatoval s tím, že s ohledem na pozůstalé i na počáteční fázi šetření nebude policie sdělovat žádné další podrobnosti.