„Stránky jsme spustili v listopadu loňského roku. Z výsledku jsme mile překvapeni. Přišlo to prakticky neúmyslně. Měli jsme starý redakční systém, stránky jsme neměnili od roku 2004. Proto jsme se rozhodli je přepracovat. Tento výsledek nás těší," sdělila tajemnice městského úřadu Vladislava Šarkadyová, která je zodpovědná za plnění stránek.

Úštěk svůj úspěch potvrdil hned několikrát. Kromě první ceny totiž město získalo i speciální cenu za zpracování povinně zveřejňovaných informací. To bylo také jedno z kritérií. U stránek se hodnotila například i bezbariérovost pro slabozraké. Za to si odneslo první cenu město Cheb a obec Petrovice. Turistickou prezentaci vyhrál Špindlerův mlýn.

Právě turistická prezentace je však také jedním z kritérií, které stránky Úštěku vyvyšují nad jiná města. „Jedním z hlavních záměrů bylo zviditelnění kulturních akcí a turistických informací. Jádrem je historie Úštěku. Více než 50% návštěvníků webu budou totiž pravděpodobně tvořit turisté," vysvětlil tvůrce úspěšného webu Aleš Pospíchal.

„Jsme v České republice nejmenší městská památková rezervace. Na stránkách máme proto „vypíchnutá" úštěcká nej, tedy zajímavosti a památky," potvrdila Vladislava Šarkadyová.

Hodnotící komisi Zlatého erbu zaujalo také zpracování webu v cizím jazyce, kdy se město umístilo na první pozici v kraji. Výhodou jsou i pohyblivé informační kartičky. Do nich může kdokoliv za pomoci města vložit upoutávku na kulturní či sportovní akci, kterou pořádá.