Slavnost slibuje příjemné prožití dne před zlatou nedělí. Pořadatelé z Kulturního sdružení města Úštěk a z města Úštěk připravili pro návštěvníky pestrý zábavní program opět s nádechem historického jarmarku.

Pozvání pobavit návštěvníky přijalo přes 60 účinkujících. Předpověď počasí slibuje, že něžným andělům tentokrát nepomrznou křídla při slétání z věže kostela sv. Petra a Pavla mezi návštěvníky. Poprvé to bude v 11 hodin, podruhé ve 14.30 a naposled v 17 hodin, když jejich let nasvítí reflektory.

„Je to originální a jediné vystoupení v Česku. Stejně pěkný zážitek budou mít návštěvníci i z dalších představení věnovaných především rodinám s dětmi. Náměstím se to bude hemžit i dalšími anděly včetně těch na chůdách. Návštěvníci nebudou zklamáni ani z nabízeného zboží od více jak 150 řemeslníků a prodejců. Z doprovodných akcí bych rád upozornil na varhanní koncert Jany Havlíčkové v kostele od 12.30 hodin, na loutkové pohádky v kulturním domě nebo na křest originální ilustrované knihy o Úštěku od Jiřího Ryvoly," říká Libor Uhlík, hlavní organizátor adventu.

V sobotu budou v Úštěku otevřeny všechny výstavní prostory s vánoční tematikou. Některé i nabídnou originální dárky. Přístupná je Galerie U brány s výstavou prací Denisy Grimmové a Kristiny Dufkové, barokní fara s pracemi úštěckých žen či zasedací místnost na radnici s dílky úštěckých dětí. V Úštěcké šatlavě se razí andělské mince, v Pikardské věži narazí návštěvník na pekelnou přehlídku ve Vodním světě na akvária plná sladkovodních ryb.