Chodci a cyklisté se z centra města přes řeku na terezínský břeh a naopak dostanou díky provizorním lávkám. Uzavírka se dotkne také jízdních řádů městských a krajských autobusů. Opravený most budou moct řidiči znovu využívat až v příštím roce.

„S postupným osazením dopravního značení, které souvisí s uzavírkou Tyršova mostu a objízdnou trasou, začnou pracovníci odborné firmy ve středu 1. dubna po půlnoci. Do ranní špičky by mělo být naprosto vše připravené," informoval v úterý odpoledne vedoucí dopravního odboru litoměřické radnice Jan Jakub.

Ještě dopoledne přitom nebylo zcela jasné, zda uzavření mostu vedení Ústeckého kraje neodloží. „Kvůli nepříznivému počasí firma nestihla provést na okružní křižovatce u Severky vodorovné dopravní značení. Výsledkem dnešního místního šetření bylo, že to na její uvedení do provozu ale nemá vliv. Značení se doplní hned, jak to počasí umožní. Pravděpodobně někdy o víkendu v nočních hodinách," doplnil Jan Jakub.

Okružní křižovatka na Vojtěšském náměstí je tak poté, co se o víkendu dočkala finálního asfaltového povrchu, od dnešního dne v obou směrech v provozu.

Práce finišují i u provizorních lávek přes most.