Situovaná bude do podzemí litoměřického hradu. Ředitelka MKZ Věra Kmoníčková informovala, že práce na ní pomalu finišují, a pokud vše půjde dobře, otevřená by měla být už do Vánoc.

„Příběh nové hry bude tajemný a magický a samozřejmě bude také napínavý,“ nastínila Kmoníčková. Délka bude podobná jako první „únikovky“ Ukradená premiéra, kterou MKZ spustilo letos v létě. Tedy asi 90 minut.

„Chtěli jsme ji udělat kratší, ale vymysleli jsme opět mnoho různých úkolů, které musí účastníci rozluštit. Přesný čas ještě odzkoušíme. Před samotným spuštěním pozveme i spřátelené provozovatele únikových her, kteří nám pomohou vychytat případné mouchy,“ popsala Kmoníčková s tím, že v plánu je zpřístupnit novou hru ještě před Vánoci. Nejpozději od začátku příštího roku.

Stávající Ukradená premiéra, která je umístěná v bývalé zasedací místnosti kulturního domu, bude v provozu od pondělí 23. listopadu. „Veškerá nařízení, včetně dezinfekce prostor pro každou skupinu, jsou zajištěny,“ připomněla ředitelka MKZ.

Čas koronavirové epidemie věnuje MKZ i dalším inovacím. Změnou prochází například pokladna a foyer v kině Máj, kde jsou také nové vstupní dveře. Oříškem byly pro tým MKZ přesuny termínů kulturního programu, který stopla vládní nařízení.

„Téměř pro všechna plánovaná představení se podařilo najít náhradní termíny. Pokud je představení přesunuto, vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Chce-li někdo přesto vstupenku vrátit, je mu hodnota zakoupených vstupenek vrácena formou kreditu na dárkovou kartu MKZ. Pokud se ve výjimečných případech představení zruší, vracíme návštěvníkům v případě zájmu hotovost,“ vysvětlila Kmoníčková.

Náhradní termíny u některých naplánovaných akcí řeší také společnost Říp, která zajišťuje kulturní program v Roudnici nad Labem. Vstupenky, které mají lidé na přesunuté akce už zakoupené, platí i nadále.

„Pokud někomu nový termín nevyhovuje, může je prostřednictvím Informačního a dopravního centra Podřipska vyměnit za voucher. Stejně tak lze vrátit vstupenky na zrušené akce. Hodnotu vystaveného voucheru lze poté uplatnit při nákupu vstupenek na jakoukoli jinou akci,“ informovala společnost Říp.