Přesto je na Litoměřicku ještě jedno přírodní koupaliště, které povodním uniklo. Jezero Chmelař v Úštěku.

„Voda je příjemná. Ve středu jsme naměřili 24 stupňů. Jezero je bez sinic, osvěžující," uvedl jednatel kempu Úštěk u Jezera Chmelař Luděk Tichý. Návštěvnost jezera v posledních dnech prudce stoupá. „Přichází to s teplem. Je nám ale také jasné, že velký vliv má právě nedostupnost jiných koupališť. Jezdí sem však i stálí hosté. Máme tu například hned několik škol v přírodě," dodal Luděk Tichý.

Sezóna na úštěckém rybníku začala 15. června. Posunuly ji vytrvalé deště. Teď je však v plném proudu. V provozu je i půjčovna lodiček 
a šlapadel. „Zatím se sezóna vyvíjí dobře. Jsme rádi i za školy, které k nám jezdí. Pobyt v kempu spojí s návštěvou města a okolí. Do konce června bychom měli postavit i dětské hřiště," řekl starosta Úštěku Pavel Kundrát.

„V plánu je i otevření nové půjčovny kol. Než se tak stane, je návštěvníkům k dispozici herna se stolním tenisem, fotbálkem, ale i beach volejbal nebo minigolf," dodal Luděk Tichý.

Předpovědi počasí slibují, že by se teploty kolem třicítek měly spolu se sluncem udržet až do pátečního večera. Vykoupat se dá bez obav právě také v nově otevřeném koupališti Štětí. I tam jsou 
pro návštěvníky připravené atrakce, včetně malé horolezecké stěny.