Na tento fakt upozornila i na sociálních sítích společnosti McDonald’s, jejíž restaurace se nachází nedaleko, jedna ze zákaznic. Huyen Haasová, provozovatelka této pobočky restauračního řetězce, vzala vše do svých rukou a ve spolupráci se zaměstnanci a dalšími dobrovolníky oblíbené výletní místo uklidila.

Windsor je původně větrným mlýnem, který byl postaven na přelomu 18. a 19. století, později byl novými majiteli přestavěn na novogotický lovecký zámeček v anglickém stylu, odtud pochází i jeho název. Dnes se jedná o zříceninu, která je oblíbeným cílem turistů i rodin s dětmi. Zážitek z přírody ovšem poslední dobou kazily odpadky, které se nacházely podél přístupové cesty i na zřícenině samotné.

Po téměř pěti měsících mohou lidé opět zavítat do galerií a muzeí. V úterý 11. května své brány otevřelo i Podřipské muzeum a také Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem.
Muzeum zve na středověké mince, galerie na „chvějící se“ zrcadlo

„Není mi lhostejné, jak vypadá naše okolí a už vůbec ne, v jakém stavu je naše oblíbené výletní místo. Samozřejmě mě mrzelo, že se něco takového děje, ale jsem ráda, že jsme hlášku o nepořádku dostali. Ještě radši jsem za reakci mých kolegů na výzvu o pomoc a za jejich nasazení při úklidu. Jsem na ně hrdá a patří jim veliký dík,“ říká Huyen Haasová.

Úklidové akce se kromě franšízantky Huyen zúčastnilo dvacet zaměstnanců a šest dobrovolníků. Společnými silami za pár hodin sesbírali 15 pytlů odpadků ze zříceniny Windsor a jejího okolí.

Jitka Pavlová