Zdroj: DeníkTo by se však mohlo už v dohledné době změnit. Obec má hotový projekt na kompletní rekonstrukci objektu, který kdysi sloužil jako ubytovna pro česáče chmele. Právě v tomto dlouho opuštěném domě stojícím přímo uprostřed obce má vzniknout druhý stupeň pro bechlínskou základní školu.

Jak přiblížil starosta obce Alexandr Suchý, pokud vše půjde dobře, mohl by se druhý stupeň otevřít už pro školní rok 2022-23. „Rozhodující slovo však budou mít zastupitelé. Projekt totiž nejprve počítal s menším rozsahem prací a tím i nižší částkou než nyní,“ uvedl starosta a vysvětlil, že původně se měla měnit jen necelá polovina krovů.

Ukázalo se však, že střecha včetně věnce a krovů bude potřeba obnovit kompletně. K tomu se v současné době skokově zdražil také stavební materiál. Cena se tak zvedla o tři až čtyři miliony korun. „V tuto chvíli řeším, kde tyto peníze seženeme,“ poznamenal Suchý. Kromě samotné střechy zahrnou stavební práce i kompletní rekonstrukci elektroinstalace, rozvodů vody, vytápění, oken i povrchů. Po dokončení nabídne druhý stupeň školy čtyři učebny pro 6. až 9. třídu, včetně dalšího potřebného zázemí.

Základní školu v Bechlíně, která patří mezi fakultní školy Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně, navštěvují kromě místních také děti například z nedalekých Horních Počapel, kde však svoji školu mají. O naplnění kapacity druhého stupně tak starosta nemá obavy.