Na Velký pátek, tedy 2. dubna, se chystá poprvé v letošním roce otevřít také tamní Občerstvení U Přívozu. Podle majitele Evžena Cíze bude zatím stánek nabízet jídlo a pití jen formou výdejního okénka. Důvodem jsou stávající vládní restrikce proti šíření koronaviru.

Kvůli epidemické situaci a opatřením není v tuto chvíli ani jisté, kdy vyjede přívoz. Loď pojmenovaná Ludmila během sezóny v pravidelných intervalech přepravuje zájemce z Velkých do Malých Žernosek na opačném břehu Labe.

close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě S první plavbou se počítá až po uvolnění současných omezení. Uvedl to Petr Liška, starosta Malých Žernosek, jež provoz přívozu zajišťují. „Loď i lodníci jsou už připravení, v tuto chvíli ale neumíme říct, kdy provoz zahájíme,“ poznamenal starosta s tím, že obec také řeší otázku financování této služby. Příspěvek od krajského úřadu zatím není potvrzený, a Malé Žernoseky proto budou žádat o finanční podporu žádat okolní obce.

Přívoz poblíž soutěsky Porta Bohemica funguje už od roku 1998. Zpravidla začínal Labe brázdit už v dubnu. Loni však kvůli koronaviru vyplul až 1. května.