V pondělí byla uzavřena část dálnice D8, od té chvíle se dopravní situace okolo města ještě zhoršila. Krize nastala ve čtvrtek odpoledne, kdy se nedaleko nájezdu na dálnici převrátila cisterna.

„Velký podíl na současných problémech okolo Lovosic mají řidiči, kteří nesledují dopravní značení a jezdí tam, kam nemají a ani nechtějí. Následně se otáčejí na místech, kde je to zakázáno a vznikají další a další potíže. Značení pravidelně kontrolujeme a je v pořádku,“ říká Jaromír Galia, vedoucí litoměřického dopravního inspektorátu.

„Okolo nájezdu a sjezdu na dálnici nedoporučujeme používat satelitní navigaci. Ta je neflexibilní a snaží se vést řidiče úseky, které jsou kvůli pokračující výstavbě neprůjezdné,“ pokračuje Jaromír Galia.

V současné době je uzavřený úsek dálnice mezi posledním a předposledním sjezdem. Stalo se tak kvůli tomu, že stavebníci budou poslední desítky metrů současného konce komunikace likvidovat a zvedat o zhruba tři a půl metru. A to včetně jednoho mostu, který čeká již brzy likvidace, což přinese další změny v dopravě, tentokrát ve směru na Most.

Podle sdělení Pavla Lányho z Ředitelství silnic a dálnic ČR bude tato situace trvat zhruba do konce příštího roku. V té době by měl být dokončeny dva nové mosty, které dálnici prodlouží až za Vchynice.

„Stavba mostu, který kříží silnici ve směru Třebenice, bude trvat zhruba rok. Je však možné, že se vše podaří urychlit. Silnici na Třebenice vedoucí pod mostem otevřeme hned, jak to bude možné. Vše záleží především na vývoji počasí,“ vysvětluje Pavel Lány.

Doslova krizová situace nastala v okolí Lovosic ve středu odpoledne. Během dopravní špičky se mezi okružní křižovatkou u kapličky a před Siřejovicemi převrátila cisterna (FOTOGALERIE ZDE!).

„Hasičská jednotka vyjela k dopravní nehodě dvou nákladních aut, z nichž jedno byla cisterna převážející naftu. Došlo k úniku nafty z převrácené cisterny na krajnici silnice a do pole. Zasažená plocha: zhruba 15 čtverečních. Na místo byla povolána dekontaminační firma,“ informoval Lukáš Marvan, mluvčí hasičského záchranného sboru.

V souvislosti s nehodou se tvořily mnohakilometrové kolony v podstatě ve všech směrech, a to i na dálnici. Dlouhá řada aut, připomínající spíše parkoviště, se táhla také samotnými Lovosicemi.

„Provoz byl plně obnoven až v půl čtvrté ráno, kdy byly odklizeny následky nehody,“ sdělil Jaromír Galia.