Na Děčínsku benzín o 29 haléřů na litr zlevnil, na Litoměřicku o 21 haléřů podražil. Cena nafty na Chomutovsku o 14 haléřů stoupla a na Děčínsku a Teplicku o čtyři haléře klesla.

Cena benzínu v regionu stoupala od konce prosince, nafta zdražovala od poloviny ledna. Dlouhodobý vzestup cen se zastavil až na začátku března, kdy ale byly ceny nejvyšší od loňského září. Od té doby mírně klesaly.

V jednotlivých oblastech kraje byl ale směr pohybu cen pohonných hmot různý. Benzín zdražil o 21 haléřů na litr na Litoměřicku a o devět haléřů na Teplicku a Ústecku, naopak zlevnil na Chomutovsku, Mostecku, Lounsku a Děčínsku, kde cena klesla v průměru o 29 haléřů na litr.

Cena nafty stoupala o několik haléřů na litr na Mostecku, Ústecku a nejvíc na Chomutovsku, kde podražila o 14 haléřů. Naopak o tři nebo čtyři haléře zlevnila na Děčínsku, Lounsku a Teplicku.

Nejlevnější je litr benzínu na Chomutovsku, kde Natural 95 stojí v průměru 35,65 koruny. Od minulého týdne jeho cena ještě o devět haléřů klesla. Následují Ústecko, Teplicko a Mostecko, kde je litr také za méně než 36 korun.

Nejvyšší průměrná cena litru benzínu v kraji je na Litoměřicku (36,55 Kč), více než 36 korun za litr zaplatí řidiči i na Lounsku. Také nafta je v průměru nejlevnější na Chomutovsku. Stojí 35,11 koruny za litr. Nejdražší nafta je na Litoměřicku,  litr stojí 35,89 koruny.