Soutěžící Adriane Craft, Ahmad Hedar a Deborah Kahlová přivezli společně s moderátorem Leošem Marešem a zástupci Nadace Nova dětem dárky. Malí pacienti dostali trička a různé veselé drobnosti, nejvíce radosti však přinesli vycpaní krokodýli určení k vymalování.

„Děti se na příjezd soutěžících moc těšily. Ty, co se nejvíc nemohly dočkat, se nakonec tak styděly, že jsme je museli z pokoje doprovodit. Za chvíli se ale rozkoukaly a užily si to,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová.

Některé děti si dokonce pro své oblíbence připravily obrázky. „Namalovala jsem krtečka a ježečka pro porotu. Ještě je mám na pokoji, ale pošlu jim je. Obrázek jsem dala také Leošovi Marešovi,“ pochlubila se osmiletá Romanka Šálková.

Na konci návštěvy proběhla pro děti malá autogramiáda. „Snažíme se rozdávat radost po celé republice. Litoměřice jsme vybrali proto, že jsme chtěli zamířit do některé z nemocnic v Severních Čechách, které jsme v poslední době trošičku opomíjeli,“ uvedla Zuzana Svátková z Nadace Nova.