Areál výstaviště byl od rána plný především zahrádkářů. Nebylo snad jediného, který by si domů neodnášel školkařský materiál, skalničku, semena, hlízy nebo sadbu.

Neustále živo bylo v zahrádkářské poradně v sousedství pavilonu D, když k tomu tradičně určený pavilon G tentokrát patřil soutěžní přehlídce klobouků zdobených sušeným rostlinným materiálem.

„Dlouho jsme zvažovali, jaké téma zvolíme, abychom návštěvníkům pobyt na výstavišti zpestřili a současně je i trochu poučili. V jednom loňském vydání jsme v díle o aranžování zmínili i zdobení klobouků, a tak jsme se zaměřili na tuto aktivitu. Oslovili jsme školy a prostřednictvím našeho časopisu i veřejnost o zapojení do přehlídky a vyhlásili pro ně soutěž. Zájem nás mile překvapil, došlo na 150 klobouků zajímavě aranžovaných, z nichž větší část je v pavilonu G vystavena. O nejlepších pracích nebude tentokrát rozhodovat žádná porota, ale návštěvníci, kteří vhodí lístek s číslem svého favorita do urny,“ přiblížil realizaci myšlenky Jan Stanzel, šéfredaktor časopisu Zahrádkář.

U ní nemohl chybět pražský zahradník Petr Herynek, který se zasloužil tradičně o sestavení expozice, v níž se nachází vedle klobouků od žáků osmi středních škol a ochotných aranžérských amatérů, také přehlídka nepřeberného množství sušených rostlin a aranžérských potřeb.

Expozici doplňují klobouky TONAK Nový Jičín a kabelky a tašky vyrobené výhradně z přírodního materiálu, jež poskytla pražská Botanická zahrada.