Moderní fotbalové hřiště s umělým trávníkem stojí vedle krytého plaveckého bazénu.

Realizace modernizace hřiště byla plně v kompetenci ASK Lovosice, které získalo dotaci. „Ve výši zhruba 10 milionů korun ji získal od Ministerstva školství přímo ASK Lovosice, v režii klubu se také přeměna hřiště odehrála," sdělila lovosická starostka Lenka Lízlová. „Město, které je vlastníkem pozemků a hřiště, se na projektu podílelo spolufinancováním ve výši 4 milionů korun."

Podle šéfky sportovních zařízení města Dany Berkové speciální povrch hřiště umožňuje celoroční užívání. „Využívat jej přitom budou jak naši sportovci, tak také školáci i široká veřejnost."

Kromě umělé trávy je součástí i osvětlení, které umožní využívání i ve večerních hodinách.

Nové hřiště již testují lovosičtí fotbalisté, zatím ale pouze ve zkušebním provozu. Prvním utkáním na trávníku 3. generace na začátku března  bylo přípravné utkání, při kterém ASK Lovosice porazily Krupku 6:4.

Výstavba umělého trávníku probíhala od loňského podzimu, a to pokládkou štěrku. Stavební práce probíhaly rychle a díky mírné zimě se spekulovalo o tom, že by nakonec fotbalisté mohli vyzkoušet trávník ještě loni či začátkem letošního roku. Nakonec se tak stalo v březnu.