„Přes léto jsme připravili konkrétní trasu stezky, dohodli se na podobě informačních cedulí a nyní finišujeme jednání s majiteli dotčených pozemků.
V prosinci tohoto roku skončíme přípravnou fázi projektu a na začátku příštího roku bychom rádi začali stavět. Stezka by tak mohla být hotová na začátku sezony 2011“, přiblížil Jan Piegl ml., zástupce občanského sdružení Békadilkoš, které stezku připravuje.

Jejím cílem má být propagace vinařství v regionu a zvýšení turistického ruchu nejen v Lovosicích, ale i v širším okolí.

Sdružení Békadilkoš pořádá také další z prezentačních akcí k projektu „Litoměřická vinařská stezka“, uskuteční se 2. října od 17:00 v lovosické Sauně.
Pod vedením charismatické zpěvačky Zuzany Kropáčové tu vystoupí pražská elektro - jazzová skupina S.O.I.L. a ústecká kapela hrající world music KusKusKlan.

Na akci s názvem „Lovosické koštobraní“ budou mít účastníci možnost seznámit se s místními vinaři a jejich víny. Dále se mohou dozvědět něco o historii pěstování vinné révy na Litoměřicku a v neposlední řadě tato vína také ochutnat.

„Na sobotní akci, kromě ochutnávky regionálních vín, také pokřtíme informační brožuru, která mapuje místní vinařství a jejich historii,“ dodal Jan Piegl ml.