Zdravotní personál seznámí zájemce například s resuscitací, předvede metody k samovyšetření prsu, diagnostiku pleti a upozorní na prevenci ledvin.

Nemocnice bude prezentovat služby denního stacionáře a umožní prohlídku moderního sanitního vozu. Na akci se představí i několik zdravotních pojišťoven.

Program je doplněn o atraktivní procházku nafukovací maketou téměř deset metrů dlouhého tlustého střeva, ve kterém je zobrazena nejen zdravá slezina, ale také choroby, jež tlusté střevo nejčastěji postihují.

„Věřím, že návštěvníci využijí i možnosti otestování vlastní fyzické kondice na premiérově otevřené stezce nazvané Šest minut pro zdraví. Test má za úkol působit preventivně v boji proti civilizačním chorobám v běžné populaci a u již nemocných lidí ukázat efekt léčby, rehabilitace a vývoje chorob, kterými trpí. Den zdraví je jednou z prvních akcí, kterými chceme obyvatelům Podřipska zdůraznit význam prevence a předcházení nemocí a doporučit jim, na co by se měli v péči o své zdraví zaměřit," říká Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.