RADOVESICE, ŽALHOSTICE: Na řeku vyplují roztodivná plavidla

V Radovesicích si v sobotu 22. srpna dají opět po roce sraz posádky nejrůznějších plavidel. Jejich registrace začne ve 13 hodin, o hodinu později už vyplují na Ohři z lokality U Lodiček. Cíl tradiční neckyády je na ostrůvku U Strže. Vyhlášení nejlepších plavidel se uskuteční od 16 hodin na hřišti. V sobotu se neckyáda uskuteční také v Žalhosticích. Sraz je v 16 hodin u hráze.

ŘEDHOŠŤ: Autokino nabídne Maxe a Zlobu

Autokino v Ředhošti nabídne o tomto víkendu opět dva snímky. V pátek to bude Šílený Max a Dóm hromu, v sobotu potom film Zloba královna černé magie. Organizátoři upravili čas začátku projekce promítání začíná už ve 21 hodin.

ŽITENICE: Vystaví králíky, drůbež i morčata

Prostory chovatelského areálu U Tří lip v Žitenicích v sobotu ožijí hned několika výstavami. Konat se tu bude 11. okresní výstava mladých králíků, místní výstava králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva a 5. žitenická výstava ušlechtilých morčat. Novinkou bude prodej akvarijních rybek, expozice terarijních zvířat a bazárek potřeb. Akce začíná v 9 hodin.

LITOMĚŘICE: Hus doputuje do Litoměřic. Zbaví město lakoty

Putování mistra Jana Husa po Ústeckém kraji bude mít v neděli zastávku na litoměřickém Mírovém náměstí. Pro- gram se uskuteční od 10 do 17 hodin. V každém městě, kde se zastaví, vyhání jeden hřích. Na Litoměřice připadla podle organizátorů lakota. Akce nabízí historické stánky s řemeslníky, dobytčí trh, pouliční divadlo, tanečnice, fakírské duo, soudní proces, historický šerm a další atrakce. Příjezd Husa a jeho kázání je naplánováno na 14. hodinu.