Třebenice: Slavnosti květů

Oslavit jaro a současně i výročí 70 let od konce 2. světové války se rozhodli v sobotu 16. května v Třebenicích. Program začne ve 13.15 hodin položením květin u pomníku padlých na Havlíčkově náměstí, poté se přesune do prostoru za čokolaterií. V plánu je květinová přehlídka, vystoupení folklórních souborů i tvoření pro děti.

Lukavec: Kácení máje

Kácení máje – oslavu mládí a jara chystají na 16. května v Lukavci u Lovosic. Slavnostní průvod spolu s nevěstou, ženichem a družičkami vyjde v 15 hodin od bývalého zámku. Odtud se vydá na hřiště, kde bude přichystaná zábava. Zda se bude losovat i samotná májka, není jasné. Lukavečtí ji totiž neuhlídali a v noci na čtvrtek jim ji ukradli.

(nové info: Lukavečtí už mají svou májku zpět. Aby akce mohla v sobotu slavnostně proběhnout, vykoupili ji od mužů z Prackovic, kteří se jí v noci zmocnili. Májka z Lukavce už prý byla devátou, kterou letos Prackovičtí ukradli.)

Roudnice nad Labem: Svatební inspirace

Svatební inspirace – to je název akce, která se po loňské premiéře uskuteční podruhé na Lobkowiczkém zámku v Roudnici nad Labem. V sobotu 16. května od 14 hodin budou k vidění svatební kytice a dekorace, prstýnky, šperky i přehlídka. Nebude chybět ani ochutnávka cukrářských výrobků, místní víno, italské sýry a ukázky účesů i líčení.

Lovosice: Sváťa na zámečku

Oblíbené loutkové Sváťovo dividlo z Litoměřic dorazí dnes v pátek 15. května odpoledne do Lovosic. Představení se uskuteční v Café Zámeček v Přívozní ulici, Sváťa dorazí i s Alenkou. „Tentokrát už opravdu přijedou i s Budulínkem. Jen trošku později…," vzkazují pořadatelé. Představení začíná přibližně v 16.15 hodin!

Roudnice nad Labem: Divadelní festival

Dětský divadelní festival se v Roudnici letos koná podruhé. Uvede vybraná hraná i loutková pohádková představení. Vedle toho jsou na programu také tvůrčí dílny. Festival začíná v pátek v 16.30 zahájením na Husově náměstí a v KD Říp pak pokračuje až do neděle. Podrobný program naleznete na webu divadelni-festival-roudnice.cz/program.

Lovosice: Festival folklóru

Už 5. ročník Festivalu folklórních souborů připravuje na 16. května Svaz Maďarů žijících v Českých zemích – pobočka Lovosice. Na náměstí se od 11 hodin prostřídají tanečníci i muzikanti maďarské, české i slovenské národnosti. Vystoupí například soubor Mateník, Nyitnikék, Ryengle či Slovácká muzika. Těšit se můžete i na maďarské speciality.

Litoměřice: Přijedou motorkáři i veteráni

Dnes začíná na výstavišti Zahrada Čech oblíbený Autosalon. Návštěvníci se můžou těšit na přehlídku nejnovějších modelů dvaceti renomovaných značek osobních a nákladních automobilů a motocyklů. Sobota je ve znamení 32. mezinárodního srazu historických vozidel, neděle bude patřit motorkářům. Účastníci z obou akcí se vydají z výstaviště na spanilou jízdu. Specialitou o víkendu je Roadshow Fabia 2015 s představením nové Škoda Fabia Monte Carlo. Výstava je přístupna od 10 do 17 hodin.