Přivítají ptačí zpěv

Roudnice nad Labem – Členové zdejší organizace ČSOP a Stanic ekologické výchovy Ciconia zvou v sobotu 30. dubna milovníky přírody na tradiční vycházku do jarní přírody spojenou s poslechem ptačího zpěvu. I tentokrát se akce koná v rámci Evropského festivalu ptačího zpěvu. Sraz účastníků je v 7 hodin na okraji mostu od Karlova náměstí. Na vycházku, která potrvá při ranním chladu zhruba tři hodiny, je třeba se dobře obléknout a vzít s sebou dalekohled.

Na Slavnost květů

Vlastislav – Ovocnářská unie severočeského regionu pořádá dnes od 9 hodin ve Vlastislavi první cykloturistickou akci Slavnosti květů. Účastníci se projedou po trase rozkvetlými sady, seznámí se s prací sadařů a pobaví se při kulturním programu. Ve stejný den se slavnost koná i v nedalekých Želkovicích a za týden 7. května v Soběnicích s dojezdem do Ploskovic. V Třebenicích slavnost naplánovali na 14. května.

Litoměřická dlažba slaví 10 let

Litoměřice – Sportovní seriál Král Středohoří pokračuje dnes odpoledne bikovým závodem Litoměřická dlažba. Desátý ročník oblíbené cyklistické akce pro veřejnost odstartuje dětskými závody na Mírovém náměstí ve 13 hodin. V 15 hodin začne hlavní závod dospělých.

Turisté uvidí kus dálnice D8

Lovosice – Již 37. ročník akce nazvané Jarní putování okolím Lovoše připravil na dnes Klub českých turistů Lovosice. Několik tras rozkvetlým Českým středohořím se pořadatelé letos ovšem rozhodli zpestřit. Ve spolupráci s firmou Metrostav budou mít lidé jedinečnou možnost projít si oba dokončované dálniční tunely a most přes Uhelnou strouhu mezi nimi. Prezentace je od 7 do 10 hodin v Přívozní ulici u Café Zámeček v Lovosicích. Odtud zájemce dopraví do místa startu autobusy.

Žernosečtí opět připravili košt

Velké Žernoseky – Dnes od 12.30 hodin se v žernoseckém kulturním domě uskuteční již 10. ročník Žernoseckého koštu. Vína vinařů z mikroregionu Porta Bohemica bude hodnotit veřejnost i odborná porota. Chybět nebude venkovní posezení, občerstvení, cimbálová muzika i atrakce pro děti.

Zapálené ohně přivítají jaro

Litoměřicko, Podřipsko – Oslavy Filipojakubské noci, jinak také pálení čarodějnic, přichystala všechna města v regionu a také řada obcí. Dnes se uskuteční například v Roudnici n. L., Litoměřicích, Lovosicích, Štětí, Budyni n. O. nebo v Libochovicích. Oslavovat se leckde bude až do noci a na mnoha místech v neděli navážou prvomájovými oslavami. V Rýdeči chystají průvod s alegorickými vozy (od 14 hodin), do městského parku v Libochovicích se sjedou traktory (v 9 hodin), v Lovosicích na Osmičce májové oslavy začnou v 9 hodin hrami rybářské mládeže a pokračují koncerty, v Roudnici od 10 hodin naplánovali setkání Proti ztrátě paměti a koncert regionální kapely Blueroom.