Obcí prochází červená turistická trasa, po které je možné opačným směrem dojít na Milešovku. Z návsi vede značka ke konci obce a okolo bývalé školy pokračuje po polní cestě podél menšího vinohradu přes pole dále k lesu.

V lese se červená stáčí doprava a dále při mírném stoupání obcházíme horu.

Při cestě v různých partiích hory si všímejte porostů. Od roku 1951 je tu vyhlášena přírodní rezervace kvůli ochraně řady vzácných rostlin. Můžeme zde vidět hvozdík sivý, medvědici lékařskou, modřenec tenkokvětý, bělozářku liliovitou, vemeník dvoulistý, medovník velkokvětý, lilii zlatohlávek a dřín jarní.

close Lipská info Zdroj: Anna Hrochová zoom_in

Červená značka horu pouze obchází, vede do obce Lhota. Na vrchol vede neznačená cesta, na kterou narazíte přibližně po kilometru, odbočka se nachází v sedle. Zde se dejte vlevo, přichází nejnáročnější úsek výletu.

Na vrchol vede strmá, úzká a kamenitá cesta. Je zapotřebí opatrnosti a trpělivosti. Odměnou za náročný výstup je však vrchol Lipské hory, který nabízí báječný výhled několika směry a přináší nezvyklé pohledy na České středohoří. Po opatrném sestupu je možné pokračovat po červené například na zříceninu hradu Oltařík. (miza)