Kdy: 28. října
Kde: Krabčice-Rovné
Za kolik: Zdarma

Organizace této ojedinělé akce se ujal šéfredaktor Hasičského čtení Josef Pepa Nitra, který k tomu získal druhý nejstarší český sbor dobrovolných hasičů z Roudnice nad Labem, sbory okrsku Horní Beřkovice, z Cítova a Tuhaně a pomoc Okresního sdružení hasičů Litoměřice a Krajského sdružení hasičů Ústeckého kraje, podporu profesionálních hasičů Hasičského záchraného sboru České republiky, územních odborů, Litoměřice, Ústí a Mělník.

Nitra také získal podporu několika sborů Hasičských záchranných sborů podniků z okolí, jako například Spolany Neratovice, Synthosu Kralupy nad Vltavou, ČEZ Mělník, ČEPRO a Hasičské vzájemné pojišťovny. Akce se aktivně účastní první český sbor z Velvar, který zajišťuje čestnou stráž a nejstarší činný pražský sbor Praha-Braník.

Sejde se tu celkem pět sborů, které daly základ českému hasičství. K velvarskému, roudnickému a branickému sboru se ještě připojí SDH Plaňany a SDH Radhošť, jejichž prapory budou taktéž dekorovány na vrcholu Řípu stuhami. K vidění tu také bude jak historická technika v čele s koněspřežkami z Libkovic, Černoučku a Cítova, Laurinka z roku 1926 z Libochovic, tak řada moderních požárních automobilů, včetně kontejneru nouzového přežití.

Bude tu také prodejní stánek s hasičskými dárky, na kterých nebude chybět logo akce a stánky s občerstvením.