Na této komunikaci přitom nemají co pohledávat, což jim jasně sdělují dopravní značení na příjezdových cestách. Všechny kompetentní úřady jsou však podle svých slov bezbranné. „Je to bezvýchodná situace," tvrdí shodně policie i krajská správa a údržba silnic.

„Kontrolujeme projíždějící nákladní vozidla, ale pokutovat je nemůžeme. Kamiony nad 7,5 tuny sem sice mají zákaz, od Štětí však chybí dopravní značení. Řidiči se na to vymlouvají a my jsme bezbranní," uvedla ve středu hlídka dopravní policie v obci Snědovice.

Tou během deseti minut projelo pět nákladních vozidel převážejících těžký náklad. „Dopravní značení jsme zasazovali na všechny příjezdové cesty, tedy i od Štětí, a to již několikrát. Problém je, že se ztrácejí. Řidiči je totiž v lepším případě otočí, mnohdy je však povalí nebo dokonce rovnou odhodí či odvezou. Kontrole potom řeknou, že žádné značení neviděli," vysvětlil vedoucí výroby litoměřické provozovny Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Vlastimil Filous.

A skutečně. Redaktoři deníku našli mobilní dopravní značení ležet vedle silnice uříznuté. „Je to poměrně velký problém. Objížďka byla hanebně zpracovaná. Nákladní auta si zkracují cestu právě kvůli špatnému dopravnímu značení. Jezdí však i přes část Hoštky, kde je zákaz zcela patrný. V této části navíc hrozí reálné nebezpečí, že se propadne silnice," sdělil starosta Hoštky Ivo Perna.

„Pod silnicí je zazděný sklep s narušenou klenbou o hloubce 10,5 metru. V silnici je již teď malá skulinka. Může tu projet deset kamionů a pod jedenáctým se silnice propadne. Nebo pod osobním autem," dodal starosta.

Situace na přetěžované silnici není lhostejná zejména tamním obyvatelům. „Objížďka vede přes Tuhaň a Hoštku, jenže naprostá většina si to zkracuje přes Snědovice, kudy nesmějí. Tato silnice byla nedávno opravená. Teď to vypadá, že do konce října, kdy objížďka končí, bude všechno zase rozbité. Značky se zákazem jsou buď poražené nebo odhozené ve škarpě," stěžoval si čtenář Deníku Pavel Novotný.

„Rozum mi to nebere. Opravou mostu za 1 milion se zničí silnice za 10 milionů," dodal ke své stížnosti čtenář Jiří Kořínek.