Dětem různého věku nahrazují rodiče a v poměrně krátké době se snaží je vymanit z návyků, které v problémovém období získaly. Někdy se setkají i s problémem, který se těžko stráví.

„Před časem jsme přebírali trojici sourozenců, kteří k nám byli dovezeni z několika míst. Zhrozili jsme se, když jsme je prohlíželi. Tak zavšivené a rozbolavené dětské hlavičky jsem ještě neviděla. Obdivovala jsem kolegyni, která je ošetřila a ostříhala, druhý den jim musela lékařka nasadit antibiotika," uvedla vedoucí litoměřického Klokánku Ivana Prudičová.

Tety se starají se o chod domácnosti a připravují pro děti pestrý program. Nedávno se děti s tetami zúčastnily celostátní soutěže ve střelbě prakem, teď mají v programu plavbu lodí po Labi. Těžko se s dětmi po zákonné lhůtě loučí, a tak se stává, že se z nich nakonec stanou pěstounky.

„Nedávno jedna naše teta odešla a vzala si děti do pěstounské péče, druhá odešla jako pěstounka na přechodnou dobu. V posledních čtyřech letech jsme tak přišli o čtyři tety a horko těžko hledáme za ně náhradu," vysvětluje Ivana Prudičová.

Klokánek má podporu města, nedávno mu přiznalo dotaci 200 tisíc korun, z kterých hradí především energie. Pomáhají i firmy a fyzické osoby, každý dar, pomocná ruka i rada je tu ceněna.

„Loni se parta mladých rozhodla, že uspořádá v Třebouticích pro naše děti letní tábor. S takovou aktivitou jsem se ještě nesetkala," dodává vedoucí.