"Voda je skvělá. Čistá a osvěžující. Ne studená," pochvalovala si jedna z koupajících se dívek. Tropické teploty předpovídají meteorologové také v dalších dvou dnech. I v sobotu pravděpodobně padly teplotní rekordy. Ty zaznamenali pozorovatelé už v pátek. Na severu Čech v pátek padly teplotní rekordy na čtyřech místech. Vůbec nejtepleji bylo v rámci Ústeckého a Libereckého kraje v Doksanech na Litoměřicku, kde meteorologové naměřili 34,6 stupně Celsia.
V Doksanech, které patří dlouhodobě k nejteplejším místům na severu Čech, v pátek pokořila teplota rekord z roku 1952. Tehdy bylo v obci v dolním Poohří rovných 34 stupňů Celsia.
V České Lípě páteční tropické počasí dosáhlo na 33,3 stupně Celsia, což znamená překonání rekordu z roku 1994, kdy byla teplota ve městě 32,6 stupně. Ze stejného roku byl také dosavadní rekord ve Smolnici na Lounsku, a to 31,2 stupně Celsia. Včera tam meteorologové naměřili 33,2 stupně Celsia.

A jak jste se osvěžili VY? Pošlete nám fotografie od vody na litomericky@denik.cz
Rádi je uveřejníme!

Vysoké teploty s sebou přinesly také komplikace. Přitížilo se i umělcům. Už v pátek kvůli zdravotním komplikacím nepřijel do Litoměřic Vladimír Mišík. Více ZDE. V sobotu museli návštěvníci festivaliu Litoměřický kořen oželet další vystoupení. Kvůli vysokým teplotám a zhoršenému zdravotnímu stavu zpěvačky nepřijela kapela Dva.