Ondřej Bohata začínal v taneční skupině DMC Revolution Litoměřice a dodnes na tuto zkušenost vzpomíná v dobrém. Díky lektorům se naučil ty nejdůležitější a nejpotřebnější taneční základy a poznal skvělou partu lidí a tanečníků.

„Nakonec jsem se dostal do zlomu, kdy jsem opustil taneční školu a zkusil své štěstí v hlavním městě. A ono to vyšlo. O týden později jsem doma v jedné ruce držel přijetí ke studiu na vysoké škole a v druhé smlouvu na první muzikál,“ popsal začátky litoměřický rodák.

Jelikož se mu na divadelních prknech daří, rozhodl se založit vysněnou taneční skupinu s názvem Richiess Dance Company. Funguje od února letošního roku a v září proběhne nábor do tří tanečních kurzů. „Kurz Richiess Basic je určený začátečníkům ve věku 16-24 let, kde si osvojí základy hip-hopu, Mtv dance a Ladies dance. Stejný kurz bude i v Praze. A nejvíce se těším na Richiess Yummy Mummies pro ženy od pětadvaceti výše,“ nastínil novinky Ondřej Bohata.

Tanec představuje ideální prostředek pro hubnutí či udržování postavy. Ale jen o tom kurz Yummy Mummies není. „Ženy často pod vlivem povinností doma a v práci zapomínají na čas pro sebe. A právě díky tanečním hodinám ho získají a zase si začnou připadat sexy,“ podotkl Bohata.

Sám vystudoval střední pedagogickou školu a má za sebou řadu workshopů, kde získal praxi s vedením kolektivu a učením. „Pro mě jsou hlavní moji tanečníci. Těší mě, když odcházejí domů zničení, upocení a unavení, ale s úsměvem na tváři a hlásí: Ahoj Ondro, tak zase ve středu,“ doplnil tanečník.

I když působí v Praze, s rodným krajem vazby nepřetrhal. Už třetím rokem spolupracuje s DDM v Ústí nad Labem. „Letos připravujeme muzikál Kráska a zvíře, jehož premiéra proběhne po letních prázdninách. Potom začne příprava Pomády. Jsem velice šťastný, že mohu připravovat choreografii k těmto projektům a hlavně být součástí souboru,“ zdůraznil.

I když má na sociálních sítích pár tisícovek sledujících, za influencera se nepovažuje. „Fenomén dokonalosti je velice vtipný. Myslím si, že pokud tyto sítě budou stavěny na tomto principu i v budoucnosti, tak se budeme muset smířit s tím, že lidé nebudou už nikdy spokojení, šťastní a budou hledat stále nové a dokonalejší věci,“ zamyslel se.

Jako umělce se ho dotkla epidemie koronaviru a „upoutala“ ho ke gauči a malířskému stojanu. „Byl jsem zvyklý každý víkend tancovat na divadelních prknech, ve všední dny trénovat, choreografovat a být stále v pohybu. A najednou přišla stopka,“ řekl Bohata, který volný čas trávil malováním a hraním her na PlayStationu. Poté se věnoval přípravě letních dětských táborů, které aktuálně startují. „Naštěstí jsem měl finanční rezervu, ale pokles příjmů jsem pocítil na vlastní kůži. Doufám, že teď už to bude jen lepší,“ podotkl.

Aktuálně ho mohou diváci vidět v opusech jako Čarodějka, Krysař a Galileo. V listopadu proběhne posunutá premiéra muzikálu Děti ráje. „Také připravuji taneční muzikálové tábory a získal jsem smlouvu na účast v pokračování Plesu upírů, na to se opravdu těším,“ netajil nadšení rodák z Litoměřic.

„Spíše než plány tomu říkám sny. Přál bych si připravit choreografii pro opravdu velký projekt, ať už by šlo o muzikál či taneční show. A v neposlední řadě si přeji, aby se skvadra Richiess Dance Company hezky rozrůstala,“ uzavřel Ondřej Bohata.