Jak v pondělířekl, jeho konec na tomto postu nemá politický podtext, činí tak výhradně na základě vlastního rozhodnutí. Kdo Panaše na postu tajemníka nahradí, není jasné, na místo bude vypsáno výběrové řízení, to vše ale až po komunálních volbách. Úřadu tajemníka se provizorně ujme vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Martin Veber.

Rezignace je osobní rozhodnutí, ne tlak
„Po zvážení situace jsem se minulý týden rozhodl na vlastní žádost skončit. K tomu, abych odstoupil, mě nikdo netlačil. Cítil jsem u sebe po dvaceti letech práce ve státní správě syndrom vyhoření, přeci jen odpovědnost na tomto postu je velká a ten tah na branku už u mne v poslední době nebyl takový,“ popsal důvody své rezignace Petr Panaš.

Pro konec v úřadu se rozhodl ještě před komunálními volbami, aby jeho odstoupení nebylo spojováno s jejich výsledkem.

Stále ještě tajemník Městského úřadu v Litoměřicích přiznává, že za jeho rozhodnutím skončit ve funkci stojí z menší části i kauza, kterou mu připomíná pohled z oken jeho pracovny na litoměřické radnici.

„Číst na internetu urážky na mou osobu bylo nepříjemné pro mne i mou rodinu. Odcházím ve vší slušnosti a s čistým štítem, za dobu mého působení ve funkci proběhlo na úřadě několik hloubkových kontrol, které dopadly na výbornou,“ hájí se Petr Panaš.

Dodal také, že během jeho působení na pozici tajemníka MěÚ v Litoměřicích vždy fungovala spolupráce se starostou města, jeho užším vedením i vedoucími jednotlivých odborů. Důkazem je také získání několika dotačních titulů.

Panaš nastoupí od listopadu k SEVERu
Petr Panaš po odchodu z radnice hodlá pracovat pro Středisko ekologické výchovy SEVER v Litoměřicích. Od 1. listopadu zde nastoupí jako vedoucí nového projektu této organizace. V budoucnu se nebrání ani bližší spolupráci s Městským úřadem v Litoměřicích.

Starosta Chlupáč: Překvapilo mě to
Pro vedení města je zpráva o Panašově konci na radnici velkým překvapením. Podle slov starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče nebude hledání tajemníkova nástupce jednoduché.

„Rozhodnutí Petra Panaše mě překvapilo. Radost z něj nemám, protože nás čeká vypsání výběrového řízení na nového tajemníka a také předávání agendy,“ řekl v pondělístarosta. Ten potvrdil, že výběrové řízení bude vypsáno až po komunálních volbách, kandidáti na teno post zatím oficiálně známí nejsou.