Funkci tajemníka lovosického úřadu zastával František Budský devět let, konkrétně od 1. února 2015. Předtím řídil tamní odbor životního prostředí.

František BudskýFrantišek Budský na archivním snímkuZdroj: se svolením MÚ Lovosice„V pondělí jsem z rukou pana tajemníka obdržel jeho rezignaci na tento post a po diskuzi a zralé úvaze jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Pan Budský zaslouží uznání. Velice svědomitě a pracovitě vedl a pomáhal rozvíjet nejen městský úřad, ale celé město. Rád bych mu za celou jeho práci poděkoval a popřál mnoho úspěchů jak v pracovním, tak osobním životě,“ sdělil starosta Lovosic Vojtěch Krejčí.

Úřad se nyní připravuje na výběrové řízení, z kterého by měl nástupce vzejít. „Nejdůležitějším úkolem pro nás teď bude najít člověka, který nejen že bude splňovat zákonem daná kritéria na tento post, ale pomůže nám úřad dále posouvat dopředu, přiblížit ho lidem, pomůže s digitalizací a bude vést celou instituci ke spokojenosti jak občanů, tak zaměstnanců," doplnil starosta Krejčí. 

Boxy na sporném pozemku.
Spor o chodník pod boxy: úřad ho plánuje vyvlastnit, majitel se nenechá

„Hledáme nejen kompetentního profesionála, ale také člověka, který bude přinášet nové nápady. Naším cílem je najít osobnost, která povede úřad ke spokojenosti všech zúčastněných stran," zdůraznil.

Výběrové řízení bude tradičně zveřejněno na úřední desce, webových stránkách města a sociálních sítích. Konečné schválení nového tajemníka městského úřadu bude záležet na Krajském úřadu Ústeckého kraje.