VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tajemná žena už nesmí do roudnické nemocnice

Roudnice nad Labem – Porodnice v roudnické nemocnici kvůli odchodům většiny zdravotníků od září nefunguje.

8.9.2012 6
SDÍLEJ:

„PODVODNICE“. Žena, která o sobě říká, že je MUDr. Blanka Vavřinková. Také uvádí jméno jako Vanesa Vavřinková.Foto: Deník

Vedení nemocnice dosud jako jeden z důvodů uvádělo nejistotu způsobenou vyjednáváním se zdravotními pojišťovnami. Nyní ale přiznává, že za náhlými změnami může být i jiný faktor.

Tím je „Tajemná žena", kterou podle jednatele nemocnice Josefa Krajníka přivedl nový spolumajitel Jakub Zavoral. Ten nyní Deníku napsal: „Paní, která se vydává za MUDr. Blanku Vavřinkovou, je podvodnice a do roudnické nemocnice má zakázaný přístup."

„Tajemná žena" se v průběhu minulých měsíců pohybovala mezi nemocničními zaměstnanci, byla i v kontaktu s roudnickým místostarostou Michalem Cihlou.

Managementu nemocnice prý slibovala, že bude do Roudnice vozit rodičky z Prahy, a zvýší tak počet místních porodů, což bylo od nového roku jednou z podmínek pro uzavření smluv s pojišťovnami. Když tento slib začal vypadat nereálně, nabízela údajně personálu porodnice, aby přešel do jiného zařízení, které se k otevření připravuje v Roudnici. Jaká forma zařízení to měla být a kdo ho bude provozovat, v Roudnici ani na radnici nikdo neví. Jisté je, že z porodnice roudnické nemocnice poté odešlo několik lékařů včetně primáře.

Vizitka falešné doktorky.

„Je to smutný příběh," řekl jednatel nemocnice Josef Krajník. „Jednali jsme s ní o spolupráci, jak zachránit porodnické oddělení, umožnili jí volný pohyb po nemocnici. A dopadlo to takhle," povzdychl si. „Když jsme začali mít pochybnosti, chtěli jsme po té paní potvrzení identity. Občanský průkaz nebo lékařský diplom. Ale nikdy nám je neukázala. Ale nechala v nemocnici knihu, jejíž autorkou byla skutečná doktorka Blanka Vavřinková. Z fotografie, která byla pořízena na křtu knihy, je naprosto zřejmé, že gynekoložka Vavřinková je úplně někdo jiný. "

„Tajemnou ženu" vyfotil na ulici náš fotoreportér a fotku jsme ukázali pravé MUDr. Blance Vavřinkové, CSc., která je odbornou asistentkou na gynekologicko porodnické klinice Fakultní nemocnice v Motole. Ukázali jsme jí i vizitku, se kterou se „Tajemná žena" v roudnické nemocnici prokazovala. Skutečná Blanka Vavřinková z toho byla otřesená. Distancovala se od jakýchkoli aktivit roudnické podvodnice „Vzkažte jí, ať toho nechá. Dost mi to vadí," řekla pravá Vavřinková.

„Tajemná žena" prý vystupovala v roudnické nemocnici také jako zástupkyně několika firem, které by mohly navázat se zdravotnickým zařízením spolupráci. Jednou z firem je Diona s.r.o., s jednatelem Rastislavem Roško.

Ten v srpnu sám od sebe redakci napsal: „Je pravdou, že mě před několika měsíci ředitel roudnické nemocnice Vít Hroch oslovil a nabídl mi spolupráci s nemocnicí. (…) Neserióznost majitelů nemocnice mě ale vedla k ukončení veškeré spolupráce s nimi."

Redakce se na firmu Diona s.r.o. informovala u Všeobecné zdravotní pojišťovny. „Firma může pro VZP ČR poskytovat pouze domácí zdravotní péči. Oblast jejího působení je vymezena okresem Liberec," uvedl mluvčí pojišťovny Stanislav Šetina.

O co jde v kauze „Tajemné ženy"?

Managementu nemocnice „Tajemná žena" prý slibovala, že bude do Roudnice vozit rodičky z Prahy, a zvýší tak počet místních porodů, což bylo od nového roku jednou z podmínek pro uzavření smluv s pojišťovnami. Když tento slib začal vypadat nereálně, nabízela údajně personálu porodnice, aby přešel do jiného zařízení, které se k otevření připravuje v Roudnici. Jaká forma zařízení to měla být a kdo ho bude provozovat, v Roudnici nikdo neví.

Žena, která o sobě říká, že je MUDr. Blanka Vavřinková.

Autor: Redakce

8.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní volby v Roudnici nad Labem

Jak se volilo ve všech městech a obcích na Litoměřicku

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

Litoměřice - Gastro Food Fest pokračuje až do nedělního podvečera a ještě nabídne zajímavý program.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení