Prodejci představí na litoměřickém výstavišti přes dvacet značek. „Je to převážná část značek, které se na českém trhu prodávají. Vrací se k nám několik tradičních prodejců, jako je Opel Novák, Autodíly Špindler a Autocentrum BEK z Ústí nad Labem, úplně poprvé přijede Auto Anex nebo Auto Helus. Příznivce automobilů bych chtěla upozornit na v Česku premiérové představení nového modelu Škoda Fabia Monte Carlo. Stane se tak ve spolupráci výrobce Auto Škoda a prestižního prodejce firmy Horejsek," prozradila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu pořadatelské společnosti Zahrada Čech.

Autosalon však představí řadu dalších novinek v segmentu motorismu a výbavy pro volný čas. Na své si přijdou i příznivci motocyklů, nákladních a užitkových automobilů nebo karavanů.

S výstavou je tradičně spojen pestrý doprovodný program. Pátek je Dnem s autosalony, sobota Dnem s veterány s Mezinárodním srazem historických vozidel. „Dosud nemáme uzavřen seznam účastníků, ale odhaduji, že i letos přijede přes 70 automobilů a motocyklů z českých a tří přátelských klubů z Německa. Do 11 hodin budou stroje vystaveny v areálu a poté se vydají na soutěžní jízdu na Lovečkovice, Verneřice a Kravaře a zpět přes Úštěk do Litoměřic. Ujedou zhruba 70 kilometrů a na několika zastávkách budou řešit několik úkolů," uvedl tajemník srazu z pořadatelského VCC Velemín Jan Buchta.

Na Autosalon se v neděli opět vrátí sraz motorkářů, který organizuje Autoškola Varchol. Každý den v doprovodném programu nebudou chybět soutěže s Hitrádiem FM a biketrial show s Martinem Šimůnkem, úvodem zazní současné hity, hity kapel Roxette a Kabát. Hudební produkci zajišťuje v pátek kapela Fonotest, v sobotu skupina Verona a kapela Expres Ltm Pha, v neděli je doplní kapely A-TYP a Legendy se vrací.

„Pamatujeme i na návštěvníky, kteří si v neděli nechtějí nechat ujít boje o medaile na šampionátu v ledním hokeji. Pro ně instalujeme na estrádě obří LED obrazovku pro přenos utkání o 3. místo. Pokud by český tým postoupil až do finále, prodloužíme promítání přenosu i o tento večerní zápas," vysvětluje Michaela Mokrá.