VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu v roudnické ulici Třebízského

Roudnice nad Labem – Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci 88 let staré kanalizace a vodovodu v Třebízského ulici v Roudnici nad Labem.

15.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Libor Želinský

„V rámci investiční akce v Třebízského ulici budou zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu, na které je připojeno přibližně 400 obyvatel," uvedl Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

Stávající kanalizační stoka sestává ze zděných úseků o profilech 1000/1500 mm, 900/1400 mm a 300/600 mm. Byla uvedena do provozu roku 1928. Stoka uložená v hloubce přibližně 2,5 metru je v nevyhovujícím technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka: je viditelné vypadlé zdivo, vymleté spáry a chybějící pojivo, vyskytují se cizí předměty.

V souběhu s kanalizací je vedený vodovod z litiny vnitřního průměru 100 mm. Řad z roku 1959 je rovněž ve špatném technickém stavu – jeho inkrustace přesahuje 20 % a koroze 25 % – proto SVS rozhodla o současné rekonstrukci vodovodu s kanalizací. Kanalizace a vodovod jsou uloženy převážně v místní komunikaci kryté žulovou dlažbou a zčásti v chodníku se zámkovou dlažbou.

I přepojení přípojek
V rámci investiční akce SVS se pro rekonstrukci kanalizace použije sklolaminátové potrubí vnitřního průměru 1000 mm v celkové délce 165 metrů, kameninové potrubí vnitřního průměru 400 mm v délce 2,8 metrů a vnitřního průměru 300 mm v délce 7 metrů.

Pro rekonstrukci vodovodu se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu vnitřního průměru 100 mm v délce 171,3 metrů. Součástí stavby je přepojení všech stávajících 22 domovních vodovodních a 20 kanalizačních přípojek a přípojek uličních vpustí na trase. Vyměněny budou také dva podzemní hydranty. Stavba bude realizována v otevřeném paženém výkopu. Závěrem bude provedena obnova povrchů v rozsahu dotčeném stavbou.

Stavba byla zahájena předáním staveniště 16. února 2016. Stavební práce budou zahájeny v průběhu 13. týdne a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. srpna 2016.

„Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 116,7 milionů korun bez DPH," dodal mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Autor: Redakce

15.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení