„Denně přepravíme až 200 cestujících. Ve vlaku jsou přepravovány také kočárky a jízdní kola. Cestující jsou spokojeni – vedle samotné jízdy si mohou ve vlaku zakoupit občerstvení  a upomínkové předměty. Vlak zároveň funguje jako pojízdná turistická informační kancelář," uvedl Karel Mikolášek z Konzultační dopravní společnosti.

Zároveň upozornil na akci, která se uskuteční v sobotu. „28. července se koná exkurze po zázračných studánkách v okolí Libčevsi na Lounsku. Účastníci navštíví studánky sv. Jakuba v Lahovicích a sv. Víta v Sinutci, cestou naší pozornosti samozřejmě neuniknou ani další pamětihodnosti. Exkurze byla připravena ve spolupráci se sdružením Středohoří sobě. Na exkurzi se lze dopravit našimi vlaky, které v Lovosicích navazují na spoje ČD od Ústí, Litoměřic i Roudnice nad Labem a Prahy," zve Karel Mikolášek.

Závěrem upozornil, že z technických důvodů (vysoké poplatky SŽDC za dopravní cestu), byl zrušen polední pár vlaků Litoměřice (odj. 12:28) – Třebívlice (odj. 13.48) – Litoměřice (příj. 14:36).